Hydraulik Warszawa

Nowe technologie ogrzewania

Ogrzewanie budynku ma na celu zrekompensowanie strat ciepła wynikających z różnicy między temperaturą zewnętrzną a temperaturą otoczenia, aby było to możliwe i jak najbardziej stabilne.

W instalacjach centralnego ogrzewania wodnego grzejniki służą do ogrzewania budynku (grzejniki, konwektory, ogrzewanie podłogowe itp.).

Przecina je woda, która jest podgrzewana do określonej temperatury przez generator ciepła (kotły na paliwo lub gaz). Całość stanowi system grzewczy obliczony na zapewnienie temperatury np. 20 ° C w salonie, gdy temperatura zewnętrzna wynosi -10 ° C.

Przewymiarowanie instalacji

Instalacje są przystosowane do pracy z bardzo niską temperaturą zewnętrzną do -15 ° C, jednak rzadko osiąga się minimalną temperaturę zewnętrzną ( najwyżej kilka dni w roku ). Przez większość okresu grzewczego, „  który można oszacować na 270 dni w roku ”, instalacja jest przewymiarowana.

 

To przewymiarowanie jest tym ważniejsze, że:

Dlatego konieczne jest ograniczenie mocy cieplnej instalacji, aby uniknąć przegrzania. W tym celu możemy działać na różne sposoby:

Ta druga metoda oferuje ogromną zaletę polegającą na tym, że nie doprowadza zbyt gorącej wody do rur, co prowadzi do zwiększonych strat, ale także powoduje obniżenie komfortu.

W tym celu instalacja musi być wyposażona w automatyczną regulację, która dostosowuje przepływ do grzejników w zależności od temperatury zewnętrznej.

Zastosowanie regulatora klimatu

Tego samego dnia możemy bardzo dobrze poznać następujące wariacje:

Jak wspomniano powyżej, zmiany od 7 do 8 ° C w ciągu dwóch godzin nie są rzadkie. Ze względu na bezwładność instalacji grzewczej nie jest możliwe w takich warunkach utrzymanie stabilnej temperatury otoczenia, jeśli temperatura zewnętrzna nie jest mierzona, a temperatura otoczenia jest oczekiwana w celu włączenia / wyłączenia generatora.

Regulator z czujnikiem zewnętrznym jest jedynym systemem, który utrzymuje stabilną temperaturę w pomieszczeniu, nawet w przypadku gwałtownych wahań temperatury zewnętrznej.

Zastosowane nowe technologie

W dzisiejszych czasach, aby mieć wyrafinowany i ekonomiczny system, konieczne jest wniesienie do niego systemów opartych na elektronice, które w przeciwieństwie do starszych systemów pozwalają na zarządzanie kilkoma źródłami informacji.

Dzięki kotłowi klasy podstawowej można teraz produkować tylko tyle kalorii, ile potrzebuje pomieszczenie, biorąc pod uwagę zarówno temperaturę wewnętrzną, jak i zewnętrzną.

Systemy te są samodostosowujące się, wytwarzają absolutne minimum i przewidują potrzeby, aby nie dopuścić do wychłodzenia pomieszczenia.